pon. Kwi 19th, 2021

Pościel muślinowa

Kocyki dla dzieci

Witaj na świecie, czyli spokojny sen maluszka

2 min read

Przygotowania do pojawienia się dziecka trwają właściwie przez cały czas ciąży. A jeśli dodatkowo rodzice są w tej kwestii debiutantami i brak im doświadczenia, to chcą wypaść w tej roli jak najlepiej – jest najważniejsza w życiu i na dodatek nie ma powtórek. Każda chwila warta jest, by nazwać ją jedyną i niepowtarzalną. Przyszli rodzice dwoją się i troją, aby ukochany maluszek czuł się na świecie dobrze już od pierwszych chwil.

Jak wiadomo, w pierwszych dniach życia dziecka najważniejszy jest sen. Dlatego łóżeczko, materac, pościel powinny zapewnić maluszkowi komfort. Wybór odpowiedniej pościeli to właściwie podstawa, gdyż to ona otula dziecko.

POŚCIEL MUŚLINOWA – DLACZEGO WŁAŚNIE ONA?

Materiał, z którego wykonana jest pościel dla dzieci, powinien być naturalny. I to pierwszy warunek, który spełnia pościel muślinowa . Dlaczego ta cecha jest tak istotna? Skóra dzieci tuż po porodzie jest bardzo delikatna, nie wytwarza płaszcza lipidowego, który chroni przed otarciami czy przenikaniem szkodliwych mikroorganizmów. Dlatego ważne jest, żeby pościel delikatnie otulała ciało. A tak właśnie zachowuje się pościel muślinowa. Poza tym muślin to tkanina oddychająca zapewniająca dobrą termoregulację – niezależnie od pory roku. Jest to bardzo ważne, gdyż przegrzanie dziecka skutkuje tym, że nie może ono spać, a jak wiadomo, zdrowy sen zapewnia prawidłowy rozwój. Pościel muślinowa miękko się układa, co znacząco wpływa na wygodę i swobodę ruchów podczas spania . Odporność na zabrudzenia, to kolejna przydatna cecha pościeli z muślinu, bo przecież początkowy okres życia obfituje w różne niespodzianki. Dlatego fakt, że tej pościeli nie szkodzi częste pranie jest niezwykle cenny. 

PRODUKT EKO – POŚCIEL DLA ALERGIKÓW I NIE TYLKO

Z dobrodziejstw pościeli muślinowej (poza samym dzieckiem, oczywiście) powinni być szczególnie zadowoleni rodzice dzieci zmagających się z alergią, Dzięki temu, że ten rodzaj pościeli jest antyalergiczny, ułatwia eliminację alergenów – objawy uczuleń nie zakłócają dziecięcych drzemek. Duży wpływ na tę właściwość pościeli muślinowej ma fakt, że podczas jej produkcji nie dodaje się żadnych szkodliwych substancji chemicznych. Dodatkowo pościel muślinowa ma też silikonowe antyalergiczne wypełnienie (zarówno kołderka, jak i poduszka). Trwałość i delikatność – kombinacja tych dwóch cech sprawia, że pościel wykonana z muślinu jest dobrym wyborem.

More Stories

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.