pon. Kwi 19th, 2021

Pościel muślinowa

Kocyki dla dzieci

To, co dzieci lubią najbardziej – kolory i kształty

2 min read

Rozbudzanie dziecięcej ciekawości trwa od momentu narodzin, choć początkowo noworodki nie widzą najlepiej. Ich wzrok nie ma należytej ostrości, dlatego kolory i kształty są bez konturów i zlewają się. Z czasem poprawia się ostrość widzenia i możliwość dostrzeżenia szczegółów. Właściwie już od pierwszych chwil można stymulować wzrok noworodka, chociaż początkowo reaguje on na kontrastujące ze sobą barwy. Dlatego warto zadbać o to, żeby pokój dziecka był kolorowy i pełen różnych kształtów.

Łóżeczko – ostoja maleństwa

Ponieważ noworodki i niemowlęta dużo czasu spędzają w swoich łóżeczkach, dobrze jest pomyśleć o kolorowej pościeli z różnymi nadrukami, która oprócz grzechotek, karuzeli i gryzaków także będzie wzbudzać zainteresowanie dziecka. Dużą ciekawość i sympatię u dzieci od najwcześniejszych chwil wywołują zwierzęta. Dlatego na przykład pościel w liski dla chłopca na pewno przyciągnie wzrok maluszka. Tym bardziej, że oprócz ciekawych zwierzęcych sylwetek będzie mieć też wyraziste kolory, czyli takie, które przyciągają wzrok maluszka. Pościel w liski, czyli kołderka, otulacz, kocyk i poduszka, sprawi, że maluch będzie miał ciekawe kształty i ładne kolory w zasięgu oka, a czas spędzony w łóżeczku zostanie skojarzony z czymś przyjemnym.

Nie należy także zapomnieć o tym, aby pościel dla dziecka była wykonana z naturalnych materiałów, bez użycia agresywnej chemii przy ich farbowaniu. Wtedy przykładowa pościel w liski czy w inne zwierzątka lub nadruki będzie bezpieczna dla malucha a przy tym wywoływała uśmiech.

More Stories

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.