pon. Kwi 19th, 2021

Pościel muślinowa

Kocyki dla dzieci

Rożki dla dzieci, czyli przyjemne otulenie

2 min read

Zaraz po narodzinach i długo potem małe dzieci łakną ciepła, przytulenia i poczucia bezpieczeństwa. Najlepiej jest im, gdy odczuwają bliskość mamy lub taty. Bycie w ramionach rodziców to najprzyjemniejsze, dające ukojenie, chwile. To po prostu lek na całe zło. Pierwsze próby noszenia maleńkiego dziecka na rękach to chwile pełne napięcia, niepewności, bo przecież noworodek jest malutki i wielu rodziców jest przejętych zapewnieniem dziecku bezpieczeństwa i odpowiedniej pozycji. Rożek to też ułatwienie podczas karmienia pociechy.

Rożek – jaki wybrać?

Podstawową cechą rożka jest to, że otula on malutkie dziecko dość ciasno. Dlatego ważne jest, aby materiał takiego becika był jak najbardziej naturalny. Rożek bambusowy spełnia właśnie to kryterium. Oto najważniejsze właściwości rożka bambusowego:

  • włókna bambusowe eliminują bakterie
  • szybko schnie
  • ma bardzo dobrą termoregulację
  • idealnie przepuszcza powietrze.

Rożek bambusowy – nie tylko do noszenia na rękach

Rożki, które służą dzieciom i ich rodzicom już od pierwszych chwil, mogą być dodatkowo usztywniane, co podnosi stabilność noszenia malucha. Ale oprócz tej funkcji, rożek bambusowy  może być także wykorzystywany w sytuacji, gdy kładziemy malucha na kanapie. Malutkie dzieci potrafią w ciągu paru sekund przeturlać się i na przykład spaść. Aby zapobiec takim sytuacjom, warto otulić dziecko w rożek bambusowy – ograniczy to zbyt spontaniczne ruchy malca. Becik może też służyć jako przenośne łóżeczko, gdy na wyjazd nie mamy możliwości zabrania łóżeczka turystycznego. Rożek bambusowy zapewni wtedy spokojne chwile zarówno dziecku, jak i rodzicom. Rożki zwłaszcza bambusowe doskonale nadają się też jako dodatkowy materacyk do łóżeczka, a to dzięki temu, że są wykonane z naturalnych tkanin i szybko schną.

MAŁE CUDEŃKA

Akcesoria dla dzieci powinny też cieszyć oko. O ten aspekt zadbali projektanci i producenci rożków bambusowych. Są one precyzyjnie wykonane z kolorowych materiałów o różnych pomysłowych nadrukach. Jest to cenne także dlatego, że różne barwy, kształty, wzory ciekawią maluszka i stymulują jego rozwój.

More Stories

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.