pon. Kwi 19th, 2021

Pościel muślinowa

Kocyki dla dzieci

Podróże od pierwszych chwil

2 min read

Jakiś czas po narodzinach noworodki odbywają swoje pierwsze małe podróże. Zazwyczaj w wózku typu gondola. Są to początkowo krótsze spacery, które z czasem przeradzają się w dłuższe eskapady – bo, jak wiadomo, przebywanie na świeżym powietrzu to jeden z elementów, który ma wpływ na prawidłowy rozwój maluszka. Takie spacery bardzo absorbują najmłodszych i wpływają nie tylko na ich rozwój fizyczny, ale także na psychiczny i intelektualny. Poza tym… przyjemne bujanie wózka plus powietrze to doskonałe warunki do drzemki. Wielu rodziców zabiera ze sobą swoje pociechy prawie wszędzie, podróżując na przykład autem. Dlatego ważne jest, aby miejsce, w którym dziecko w pozycji leżącej spędza dłuższy czas, było komfortowe. Dotyczy to pościeli, kocyków, a także prześcieradeł. Odpowiednio dobrane prześcieradło do gondoli to właściwie konieczność.

PRZEŚCIERADŁO DO GONDOLI – CZYM SIĘ RÓŻNI SIĘ OD NORMALNEGO PRZEŚCIERADŁA?

Przede wszystkim formą idealnie dopasowaną do kształtu gondoli. Prześcieradło do gondoli ma wszytą gumkę, dzięki czemu nie ściąga się, dzięki czemu jest odpowiednie nawet dla największych małych wiercipięt. Ponieważ noworodki i niemowlęta większość czasu (zwłaszcza w gondoli) spędzają w pozycji leżącej, ważne jest, aby prześcieradło do gondoli znakomicie absorbowało wilgoć niezależnie od temperatury i dawało uczucie przewiewu. Bo, jak wiadomo, spocone plecy plus kontakt to często przeziębienie. Odpowiednią absorbcję i termoregulację zapewniają materiały, z których wykonane są prześcieradła do gondoli, czyli z:

  • muślinu
  • połączenia muślinu, bambusa i tetry.

Wszystkie te materiały są atestowane, a przy ich produkcji nie używa się żadnych agresywnych środków chemicznych. Poza tym, dzięki użytym tkaninom, prześcieradła do gondoli są miłe w dotyku, co bez wątpienia wpływa na komfort dziecka.

NIE TYLKO DO GONDOLI

Prześcieradła do gondoli są też często kupowane przez rodziców do tzw. kosza Mojżesza, który często zastępuje łóżeczko i w ostatnim czasie, dzięki swoim walorom praktycznym i estetycznym, stał się bardzo modny. Prześcieradło do takiego kosza ma właściwie takie same rozmiary jak prześcieradło do gondoli, dlatego znakomicie się sprawdza – jest dobrze dopasowane i nie ściąga się.

More Stories

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.