pon. Kwi 19th, 2021

Pościel muślinowa

Kocyki dla dzieci

Otulacze dla dzieci – co to takiego?

2 min read

Aby pierwsze chwile dziecka tuż po narodzinach były dla niego oraz rodziców jak najprzyjemniejsze, producenci co i rusz oferują nowe akcesoria. Otulacze dla dzieci są jednym z tych pomysłów, które wpływają pozytywnie na rozwój malucha. Otulacz dla dziecka to bardzo cieniutki kocyk w kształcie kwadratu służący aż do trzeciego miesiąca życia. Przeważnie jest wykonany z przewiewnych materiałów, dobrze odprowadzających wilgoć i posiadających doskonałe właściwości termoregulacyjne i antybakteryjne – dzięki temu maluch nie przegrzewa się, nie poci, a to wpływa pozytywne na długi i spokojny sen. Delikatny muślin oraz bambus to dwa materiały, z których najczęściej wykonane są otulacze dla dzieci.

PO CO OTULAĆ?

Otulanie noworodka jest niezwykle ważne. Dlaczego? Po pierwsze otulacz dla dzieci imituje warunki, jakie maluch miał w brzuchu mamy. Dlatego stosowanie otulacza to pierwszy krok do zaaklimatyzowania się noworodka. Otulanie przede wszystkim bardzo uspokaja dzieci. Jest im łatwiej przestać płakać, niż wtedy gdy śpią pod luźnym przykryciem – takim jak kocyk czy kołderka.

Kolka potrafi być prawdziwą zmorą w pierwszych miesiącach życia. I tu z pomocą przychodzi otulacz dla dzieci – dzięki ciepłu zmniejsza objawy kolki. Poza tym poczucie bezpieczeństwa sprawia, że dziecko się wycisza, przestaje płakać i usypia.

OTULACZE DLA DZIECI – KOMFORT TERMICZNY

Dziecko zawinięte w otulacz ma zapewnioną odpowiednią temperaturę. W zależności od tego, ile stopni ciepła jest w pomieszczeniu, możemy malucha przed zawinięciem w otulacz dla dzieci ubrać w body z długim lub krótkim rękawkiem. Gdy jest wyjątkowo ciepło, niemowlaka można zostawić w samej pieluszce. Bardzo ważne jest, aby w czasie stosowania otulacza dla dzieci, nie przykrywać pociechy dodatkowo kocykiem czy kołderką – maluchowi będzie po prostu za gorąco.

More Stories

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.