pon. Kwi 19th, 2021

Pościel muślinowa

Kocyki dla dzieci

Kocyki dla dzieci na lato i zimę

2 min read

Kocyk to obowiązkowe wyposażenie łóżeczka czy wózka malutkiego dziecka. Pozwala on otulać maleństwo, co jest bardzo ważne ze względów rozwojowych – dziecko czuje się wtedy bezpiecznie i spokojnie – a także praktycznych. Trudno wyobrazić sobie bez kocyka krótszy spacer czy dłuższą podróż. Dlatego taki kocyk powinien być w miarę uniwersalny, a przede wszystkim lekki, żeby łagodnie opływał ciało maluszka i nie prowadził do przegrzania organizmu. Ostatnio dużą popularnością cieszą się kocyki z minky. Niezależnie od pogody, takie kocyki przyjemnie otulają i zapewniają dziecku komfort termiczny.

KOCYK MINKY – SAME ZALETY…

…mimo tego, że jest wykonany z poliestru. Bardzo dobrze przepuszcza powietrze, szybko schnie i nie rozciąga się. Już po tej krótkiej charakterystyce widać, że materiał minky spełnia większość oczekiwań młodych mam i, co najważniejsze, jest przyjazny nawet dla noworodków o wyjątkowo wrażliwej skórze. Cechą charakterystyczną kocyka minky jest to, że jest on puszysty i wyjątkowo przyjemny w dotyku.

Jak rozpoznać kocyk minky? Posiada on wypustki (np. w postaci kropek lub serduszek). Materiał minky podczas szycia kocyków jest często łączony z bawełną, dzięki czemu kocyki minky mogą mieć różnorodne wzory. Co ważne, tego typu kocyki są wewnątrz wypełnione antyalergiczną włókniną silikonową. Ponieważ kocyk minky doskonale izoluje, można go też zabrać ze sobą na spacer do parku i wykorzystać jako matę na trawę. Wtedy nasz malec będzie mógł spokojnie baraszkować, a my będziemy mieć spokojną głowę o jego zdrowie.

More Stories

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.