pon. Kwi 19th, 2021

Pościel muślinowa

Kocyki dla dzieci

Kocyk – przyjaciel od pierwszych dni

2 min read

Małe dzieci, gdy już trochę okrzepną po pierwszych tygodniach na świecie, potrafią wyjątkową uwagą i uczuciem obdarzyć grzechotkę, maskotkę albo inną czasami dość zastanawiającą rzecz. Szczególnymi względami u dzieci cieszą się… kocyki. Towarzyszą od pierwszych chwil, kojarzą się z czymś miłym, cieplutkim, przytulnym, nic więc dziwnego, że trochę starsze dziecko często traktuje swój kocyk na równi z ulubioną maskotką i nie wyobraża sobie bez niego snu czy też podróży. Kocyki dla dzieci cieszą się sympatią zarówno u najmłodszych, jak i u ich rodziców (dla tych drugich mają dość dużą wartość sentymentalną).

KOCYKI DLA DZIECI – JUŻ OD PIERWSZYCH CHWIL

Noworodki uwielbiają czuć się bezpieczne. Otulanie ich sprawia im dużą przyjemność i przypomina ciepło oraz przyjemną ciasnotę, jakie panowały w brzuchu mamy. Dziś można otulać maluszki bez obawy, że będzie im za gorąco czy też wilgoć będzie stwarzała doskonałe środowisko do rozwoju bakterii. Dlaczego? Nowoczesne kocyki dla dzieci są szyte z muślinu, bambusa czy też tetry. Wszystkie te materiały są przewiewne, mają dobrą termoregulację i prawidłowo odprowadzają wilgoć (dzięki czemu szybko schną). Te cechy sprawiają, że kocyki dla dzieci są bardzo przyjazne dla skóry – dlatego nie ma przeciwskazań, żeby stosować je od pierwszych dni, gdy skóra dziecka jest bardzo wrażliwa.

Niezwykle delikatne kocyki dla dzieci są też wykonane z popularnego materiału minky lub też dziane z naturalnej bawełny organicznej. Te ostatnie przywodzą na myśl ciepło i miękkość wełnianego swetra i doskonale sprawdzają się w niższych temperaturach, jednocześnie nie powodując przegrzania dziecka.

RĘCZNA ROBOTA

Kocyki dla dzieci są wykonywane ręcznie z największą starannością, aby zapewnić wygodę i bezpieczeństwo użytkowania. Nie ma więc mowy o tzw. niedoróbkach. Jest to bardzo ważne, ponieważ kocyk dla dziecka ma wszechstronne zastosowanie – czy to jako kołderka w łóżeczku, czy jako przykrycie w wózku. Kocyki dla dzieci są dość mocno eksploatowane, więc ważne, żeby po wielu praniach zachowywały swoją formę i właściwości. Perfekcyjne wykonanie dziecięcego kocyka z dobrego materiału pozwoli cieszyć się jego kolorami przez długi czas.

More Stories

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.