pon. Kwi 19th, 2021

Pościel muślinowa

Kocyki dla dzieci

Chłopiec czy dziewczynka?

2 min read

To pytanie często zadają sobie rodzice, gdy oczekują na wymarzonego potomka. Odpowiedź na nie bywa równoznaczna z sygnałem: CZAS START!, jeśli chodzi o urządzanie pokoiku dla potomka. Jak wiadomo, rodzice przeważnie wystrój wnętrza pokoiku dla dziecka dostosowują właśnie do płci wyczekiwanej pociechy, dotyczy to kolorów ścian czy mebli. Łóżeczko to przez długi czas podstawowe wyposażenie dziecięcego pokoiku. A jak łóżeczko, to i pościel. Kojarzyła się ona przez długi czas z jasnymi kolorami, dlatego łatwo było ją wybrać dla dziewczynki. Jednak teraz wybór wśród pościeli do łóżeczka dla chłopca (w ciemniejszych kolorach)  jest równie duży.

NIE TYLKO NIEBIESKI

Pościel do łóżeczka dla chłopca nie musi być tylko w kolorze niebieskim – choć właśnie taki zawsze był przypisywany chłopięcym ubrankom czy np. kocykom. To także modne szarości, granaty, pstrokate turkusy czy różne odcienie zielonego. Jednak chyba cechą wyróżniającą pościel do łóżeczka dla chłopca nie jest sam kolor, a wzór – autka, kosmiczne elementy czy soczyste zielone liście, przywodzące na myśl dżunglę.

Jeśli jednak rodzice nie chcą sztywno trzymać się dopasowywania pościeli do łóżeczka dla chłopca, zawsze mogą zdecydować się na kolory i wzory uniwersalne. Pościel w kolorze białym z czarnymi elementami, z nadrukiem w liski czy gwiazdki doskonale sprawdzi się zarówno w pokoju dziewczęcym, jak i chłopięcym.

NIEZALEŻNIE OD PŁCI

Niezależnie od tego, czy wybieramy pościel do łóżeczka dla chłopca czy dla dziewczynki, warto postawić na naturalne tkaniny. Najpopularniejsze to bambus, bawełna oraz muślin. Są to materiały ekologiczne, a przy ich produkcji nie użyto środków chemicznych – co nie jest bez znaczenia, jeśli chodzi o wpływ na delikatną skórę dziecka.

More Stories

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.