pon. Kwi 19th, 2021

Pościel muślinowa

Kocyki dla dzieci

A-a-a, kotki dwa…

2 min read

…usypianie noworodka czy niemowlaka to czasami prawdziwa sztuka. Kreatywność rodziców pod tym względem nie zna granic – właściwie, to ile dzieci, to tyle patentów. Śpiewanie kołysanek, noszenie na rękach, włączanie pralki, odkurzacza, suszarki… wszystko po to, aby maluch w końcu zapadł w sen. Bywa, że osiągnięcie tego celu jest niezwykłym wyczynem. Są jednak pewne rzeczy uniwersalne i niezbędne, które zapewnią najmłodszym zdrowy wypoczynek. Należy do nich odpowiednie łóżeczko wraz z pościelą.

POŚCIEL Z BAMBUSA, CZYLI NATURA OD SAMEGO POCZĄTKU

Ten rodzaj pościeli jest coraz częściej wybierany przez rodziców. Główny składnik pościeli z bambusa nie wymaga stosowania przy jego uprawie żadnych środków chemicznych. Dzięki czemu pościel bambusową śmiało nazwać produktem eko (jest też biodegradowalna). Wybieranie ekologicznych produktów to nie tylko dobre podejście ze względu na ochronę środowiska, ale także dlatego, że takie naturalne produkty na przykład nie powodują alergii.

Komfort snu to przede wszystkim dobra termoregulacja oraz odprowadzanie wilgoci (zapobiega to nadmiernemu poceniu się). Pościel z bambusa ma właśnie takie właściwości. Dzięki temu, że jest lekka i przewiewna – sen dziecka jest spokojny i głęboki. Właściwości bakteriobójcze takiej pościeli (które zostają zachowane nawet po kilkudziesięciu praniach) to niewątpliwy i niezaprzeczalny plus. Z tej cechy pościeli z bambusa powinni być szczególnie zadowoleni rodzice dzieci cierpiących na atopowe zapalenie skóry (skóra szybko się wtedy wysusza, traci wilgoć i mogą na niej pojawić się pęknięcia) i różnego rodzaju alergie. W takich przypadkach utrzymanie odpowiedniej higieny jest bardzo ważne. Pościel z bambusa to (poza główną funkcją, jaką jest zapewnienie zdrowego wypoczynku maluchom) jakby kolejny element w pielęgnacji delikatnej skóry dziecka.

COŚ DLA CIAŁA I DLA OKA

Pościel z bambusa posiada też niewątpliwe walory estetyczne. Producenci dbają o to, żeby wzory były kolorowe a wybór dość duży. Przygotowując pokój dla dziecka, rodzice skupiają się nawet na najmniejszym elemencie wystroju. Dlatego powinni być szczególnie zadowoleni z kolorowych poduszek w kształcie misia i barwnych kołderek. Pościel z bambusa jest uszyta bardzo starannie z dbałością o najmniejszy szczegół. Taka bambusowa pościel to radość także dla maluszka – wzory i kolory budzą zaciekawienie, a samo miejsce spania kojarzy się bardzo miło i przyjaźnie.

More Stories

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.